icon clock27.11.2021
icon eye47
Звернення

Звернення Східницького селищного голови Івана Піляка з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

Шановні мешканці східницької територіальної громади та гості селища! 

Щороку у четверту суботу листопада Україна  вшановує пам’ять жертв Голодоморів – злочину геноциду, який вчинив тоталітарний сталінський режим проти нашого народу. В цей день український народ віддає шану пам`яті безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього ворогами в минулому сторіччі.  У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

 Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління. 

Голодомор 1932-1933 років – одне із найважчих випробувань, яке випало на долю українців. Тогочасна влада прагнула позбавити нашу націю її волелюбного духу, стерти генетичну пам’ять народу, викорінити думки про свободу та власну державу.

Згадуючи цю сторінку історії, стає моторошно,  якими  жорстокими і цинічними можуть бути злочини. Мільйони загублених людей. Наша країна  пережила трагедію, яку важко осягнути розумом, описати словами, яка могла зупинити життя усього народу.

Звертаюся до  кожного з Вас із проханням, сьогодні, 27 листопада, увечері запаліть свічу пам’яті у кожній оселі та у своєму серці. Пом’янімо усіх закатованих голодом спільною молитвою.

Вшануймо пам’ять жертв Голодоморів!

Іван ПІЛЯК, Східницький селищний голова

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *