icon clock28.07.2022
icon eye217
Вітання

Привітання Східницького селищного голови Івана Піляка із Днем Української Державності

Шановні мешканці та гості Східницької громади! Дорогі краяни!

Цьогоріч Україна вперше відзначає День Української Державності. Це свято, встановлене Указом Президента України з метою утвердження тисячолітніх традицій українського державотворення, не випадково відзначається у День Хрещення України-Руси! Історія творення Української держави своїм корінням сягає часів заснування міста Києва, а хрещення є однією з найвизначніших дат, що засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Прийняття християнства як державної монорелігії стало для України цивілізаційним вибором і поставило Українську державу – Київську Русь – на рівень найрозвинутіших країн тогочасної Європи за рівнем розвитку  освіти, культури та писемності.

Давня Українська держава Київська Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили  Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Відзначаючи сьогодні День Української Державності ми законодавчо утверджуємо своє право вважатися спадкоємцями понад тисячолітної історії України-Руси, що є дієвим опором російським псевдотвердженням російських пропагандистів, які намагаються знищити українців як націю та привласнити собі багатовікову історію творення Української державності. У цей святковий день ми спільно із Збройними Силами України відвойовуємо не лише кожен сантиметр української землі, але й кожен рік своєї славної історії.

Ми повинні бути свідомі того, що всі великі успіхи нашої держави складаються з успіхів кожного небайдужого українця – як безліч річок і потічків зливаються в один могутній Дніпро. Тож давайте з нагоди цього найважливішого свята України щиро покладатися на успіх наших спільних дій у боротьбі з російськими окупантами задля продовження активної розбудови Незалежної Української Держави. Лише спільними зусиллями ми можемо здолати підступного ворога та побудувати  незалежну європейську державу.

У день свята Української Державності сердечно бажаю Вам якнайшвидшої Перемоги, мирного неба, щирої долі, міцного здоров’я, добра, добробуту та всяких життєвих гараздів. Нехай цей день об’єднає нас у велику щасливу українську родину, де панує любов і злагода, християнська доброта і терпіння, а Господь благословить на нові успіхи та перемоги в ім’я Перемоги над ворогом, зміцнення та розбудови нашої держави.

Слава Україні!

Іван ПІЛЯК, Східницький селищний голова

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *