«Водяна» блокада Східниці: пішов тридцятий день

Двадцять дев’ятий день «випробовування» Східниці спрагою був насичений перемовинами. На офіційному сайті Бориславської міської ради з цього приводу навіть з’явилася інформація, що на останній зустрічі між високими договірними сторонами – Бориславом та Східницею, щодо постачання води Бориславом було запропоновано підписати тимчасовий договір з метою забезпечення мешканців Східниці питною водою до завершення таких переговорів. Сторона Східниці від підписання такого тимчасового договору, на жаль, відмовилась.

Під вечір, – зазначається в офіційному повідомленні – ситуація змінилась. Керівництво Східниці висловилось за підписання чергового Меморандуму між радами та укладення тимчасового договору на подачу води до смт Східниця упродовж наступних 15 днів. Бориславська міська рада невідкладно підготувала свій варіант тексту Меморандуму та тимчасового договору, який погодили обидві сторони.

Пізно ввечері Східницький селищний голова Іван Піляк запевнив, що виїжджає з директором КП «Оазис Карпат» Східницької селищної ради для підписання узгодженого меморандуму та договору, відтак КП «Вододар» розпочало наповнювати мережі для того, щоб зранку мешканці Східниці отримали воду.

Близько опівночі надійшла інформація, що селищний голова та директор комунального підприємства не дотримали обіцянки й не прибудуть для підписання договору. Подачу води зупинено.

Як пояснив Східницький селищний голова Іван Піляк договір підписаний не був через те, що Східниця просила змінити у тексті Договору одне слово – КП «Оазис Карпат» на споживачів та юридичних осіб. На цей час,  новостворене Східницькою селищною радою комунальне підприємство «Оазис Карпат», що займатиметься централізованим водопостачанням курорту чистою питною водою, знаходиться у стадії становлення і, відповідно, не має усіх необхідних документів, щоб на законних підставах здійснювати виробничу діяльність.

Це, за висловом Івана Піляка, і стало основною причиною, що Східниця відмовилася підписати запропоновані Бориславською міською радою документи. Очільник курорту наголосив, що Східниця готова підписати Договір, але виключно в нормативно-правових рамках, визначеним українським законодавством. На жодне порушення закону Східницька селищна рада не піде. Досить уже тих порушень Закону, на які пішов Борислав, припиняючи водопостачання Східниці.

Кажуть, що вчора селищного голову Східниці та директора КП «Вододар» Бориславської міської ради Ярослава Лопушанського викликали у Дрогобицьке міськрайонний відділ поліції. За неперевіреними, але достовірними даними редакції Leopolis.news за поданням Дрогобицької міськрайонної прокуратури відкрито два кримінальні провадження щодо недотримання бориславським водоканалом законодавства про надрокористування та у зв’язку зі зверненням Східницької селищної ради до Національної поліції, у зв’язку із припиненням водопостачання курорту, що є прямим порушенням чинного законодавства України.

Два кримінальні провадження слідчим відділенням Дрогобицького відділу поліції об’єднані в одне, а Східницький селищний голова Іван Піляк та директор «Вододару» Ярослав Лопушанський викликалися слідчим для давання показів.

На сьогодні, окремі громадські активісти запланували пікетування Бориславської міської ради. Більшість мешканців Східниці участі у ньому брати не збираються, оскільки вважають, що розбіжності у водозабезпеченні курорту повинні бути вирішені цивілізованим шляхом у рамках чинного законодавства України.

Секретар Східницької селищної ради Юрій Журавчак відверто говорить, що після тридцятиденної «водяної» блокади курорту Бориславу треба було б зрозуміти, що Східниця не піде на підписання не вигідного для громади Договору.

Це вже потім суди будуть розбиратися, хто правий, а хто винний у створенні надзвичайної ситуації на курорті у розпал відпочинкового сезону, а також у який спосіб винуватці будуть відшкодовувати суб’єктам підприємницької діяльності курорту економічні та репутаційні збитки. Зараз першочерговим завданням є відновлення водопостачання Східниці, але виключно на умовах, які будуть прийнятні для обох сторін.

Розбіжності при розв’язанні господарських питань існували завжди. Питання забезпечення питною водою смт Східниця, судячи із роз’яснень, розміщених на офіційному сайті Бориславської міської ради, мерія міста нафтовиків вважає виключно господарським питанням.

Проте припинення подачі води разом зі спонуканням підписати невигідну для новоутвореної Східницької територіальної громади угоди надає цій проблемі політичного забарвлення. Проте тиснути на людей «водяною» блокадою у сорокаградусну спеку для підписання вигідного договору навіть з політичної точки зору сприймається аморально! Дайте людям воду, а тоді сперечайтеся хоч до хрипоти!

Пішов тридцяти день «водяної» блокади Східниці! Курорт стоїть і поступатися інтересами громади не збирається! Далі буде…

Євген ЖУРКОВСЬКИЙ, для Leopolis.news

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *