Знайдено універсальне антитіло для боротьби проти COVID-19

Учені Науково-дослідницького інституту в Сан-Дієго Scripps Research (США) виявили перехресно-реактивне антитіло до коронавірусу, яке спрацьовує під час інфекції COVID-19.

Такі дані можуть стати початком створення вакцини ширшої дії, повідомляє «Укрінформ».

«Досліджуючи зразки крові, зібрані до пандемії, і порівнюючи зразки людей, хворих на COVID-19, ми змогли визначити типи антитіл, які перехресно реагували на доброякісні коронавіруси, а також на SARS-CoV-2», – сказав Раіес Андрабі, доктор філософії, дослідник Департаменту імунології та мікробіології та автор дослідження.

Як зазначається, у подальших тестах антитіло також нейтралізувало SARS-CoV-1 – коронавірус, що викликає атипову пневмонію, спалах якої спостерігався на початку 2000-х років.

«Нам вдалося визначити, що цей тип перехресно реактивних антитіл продукується В-лімфоцитами, які спочатку зазнавали дії коронавірусу, що викликає застуду, а потім реагували під час зараження COVID-19», – говорить Андрабі.

За словами вчених, В-лімфоцити –важлива частина імунної системи. Вони «пам’ятають» початкові загрози захворювання і можуть циркулювати в кровотоці протягом десятиліть, готові повернутися до дій, якщо загроза виникне знову.

Як з’ясували дослідники, антитіло зв’язується головним чином зі стійкою частиною спайкового білка коронавірусу, яка не сильно змінюється від штаму до штаму.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *