Сьогодні Східницька громада разом із усією Україною відзначило День вишиванки. Ідея відзначати щорічно в третій четвер травня основний елемент національного одягу українців – вишиванку – зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді Воронюк запропонувала одногрупникам і студентам вибрати день і прийти усім у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрісся до всеукраїнських масштабів. І хоч на даний момент Свято вишиванки не має офіційного статусу, воно з кожним роком отримує щораз то більше прихильників.Змiнюються поколiння, ïхнi уподобання, погляди.
Вишиванка стала популярною не тільки в Україні, а й за її межами. За всі роки з дня виникнення цього свята, відзначати його стали не тільки в Україні, а й в інших країнах. У 2018 році в кількох країнах (Канада, Таїланд, Туреччина, Австралія, Хорватія) провели акцію “Народжені у вишиванці” і всім немовлятам подарували вишиті українські сорочки.
Традиційно в цей день люди надягають вишиті сорочки, блузи та сукні на роботу, навчання або прогулянку. Також обов’язковим є колективне фото – в День вишиванки такими знімками рясніють всі соціальні мережі.
У моді продовжують залишатися як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, і на роботу.
Також набувають популярності вишиванки на сучасний лад – з несподіваними малюнками та квітами. Кожен може дібрати свою за смаком.
Що символізують основні кольори вишиванок?
Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір де б ви не були! Заповнюйте фотопростір світлинами своїх родин у вишиванках!
Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок!