«Випробовування» спрагою. День двадцять восьмий…

Водяна блокада Східниці триває. Після двох днів безрезультатних перемовин високі переговорні сторони – Східницька селищна та Бориславська міська ради – «вистрілили» на власних офіційних ресурсах розлогими роз’ясненнями.

Східницька селищна рада на офіційній сторінці у Facebook у «Терміновому повідомленні щодо перемовин по воді!» намагається донести громаді, чому не погоджується підписати невигідну для громади угоду, проілюструвавши позицію арифметичними розрахунками та сканкопією тексту самого Договору. Зрештою, кожен мешканець громади може зайти на сторінку селищної ради сам, ознайомитися із розрахунками та документом самостійно і, відповідно, зробити власні висновки щодо позиції східницьких переговорників на перемовинах по воді.

Офіційний сайт Бориславської міської ради з цього приводу розмістив аж два матеріали: інформацію «Домовились далі домовлятись…» та «Роз’яснення щодо питання забезпечення питною водою смт. Східниця». Інформація проілюстрована нарізками відео, яке чомусь недоступне та містить короткі висновки, з чим не погоджувалися сторони переговорів.

«Роз’яснення щодо питання забезпечення питною водою смт. Східниця» на офіційному сайті Бориславської міської ради подано у стилі цілковитої турботи Борислава про Східницю, яка внаслідок адміністративно-територіальної реформи вийшла з-під контролю і стала центром окремої територіальної громади. У перших реченнях роз’яснень відчувається навіть якась образа метрополії на колишню провінцію, яка використовує для пояснень своєї позиції при розв’язанні питань водозабезпечення курорту ЗМІ, які розміщують публікації «з бажанням перекласти відповідальність за водозабезпечення свого населеного пункту «на чужі плечі», нетипові умови щодо отримання мереж, непаритетні пропозиції до договору на подачу води тощо».

Правда, у роз’ясненнях Бориславська міська рада жодним словом не обмовилася про те, що водозабір «Рибник», водоочисна станція «Бухів» та магістральні водогони «Вододару» знаходяться на землях Східницької територіальної громади й за використання цієї землі Борислав не платить Східниці ні копійки. Водночас за кожну тонну сміття, захоронену на Бориславському сміттєвому полігоні, Східницька громада платить у фонд розвитку м. Борислава 200 грн. У рік це понад 2 млн грн.

У роз’ясненнях згадано навіть Меморандум, ініціатором підписання якого була Східницька селищна рада. Проте автори чомусь забули сказати, що Східниця свої зобов’язання виконала, а Бориславська міська рада – ні. Воду КП «Вододар» на два дні до Східниці без договору так і не подав, хоч згідно з меморандумом Бориславська міська рада брала на себе таке зобов’язання.

Читаючи роз’яснення Бориславської міської ради та КП «Вододар» можна повірити, що розв’язання питання водозабезпечення курорту здійснюються з урахуванням інтересів Східниці, де, як зазначено у роз’ясненнях, «з боку міста Борислав не виставлялось жодних попередніх вимог до смт. Східниця та її селищної ради для централізованого постачання води. Правда, місто чомусь забуло зазначити, що за воду, яку «Вододар» забирає з річки Рибничанки, яка протікає виключно по території Східницької територіальної громади, Східниця повинна платити Бориславу аж 14 грн 64 коп. за куб м, а Борислав Східниці – нічого.

Можна було б десь повірити, що Борислав щиро переймається проблемами Східниці та дуже хоче, щоб новоутворена Східницька громада успішно загосподарювала на своїй території. Проте після того, як Бориславська міська рада не повернула Східниці, а виставила на відкриті торги Східницьку лікарню, а також запропонувала КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Східницької селищної ради» після отримання ліцензії орендувати приміщення «Амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги», що знаходиться у Східниці по вул. Золота Баня, у «благородство» бориславської влади повірити тяжко. 

Не слід вбачати чогось дивного у тому, що кожна громада відстоює свої інтереси. Це нормально! Ненормально, коли задля досягнення поставленої мети влада однієї громади починає тиснути на іншу, позбавивши централізованого водопостачання ні в чому невинних мешканців та ще й в аномальну спеку, коли стовпчик термометра у затінку сягає позначки 40 градусів за Цельсієм. Це вже виходить за норми здорового глузду. Від таких речей попахує тероризмом.

Сьогодні у Східниці розпочався 28 день «водяної» блокади. 

Що робить українська влада?! 

Євген ЖУРКОВСЬКИЙ для Leopolis.news

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *