icon clock14.06.2021
icon eye57
Новини Події

«Велика сімка» через війну на Донбасі висунула до Росії ряд вимог

Лідери держав «Групи семи» у підсумковому комюніке триденного саміту, що пройшов у Британії, звернулись з вимогами до Росії щодо вирішення конфлікту на Донбасі. 

Текст заяви лідерів був оприлюднений у неділю після обіду, повідомляє «Європейська правда».

У документі лідери G7 закликали Росію знизити напруженість і діяти відповідно до її міжнародних зобов’язань, вивести російські війська і техніку, розміщені на східному кордоні України і на Кримському півострові. 

«Ми залишаємось твердо переконані, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку «нормандського процесу» для забезпечення виконання Мінських угод, і закликаємо Росію і підтримувані нею збройні формування до конструктивної взаємодії і підтвердження прихильності перемир’я», – сказано в ухваленій всіма лідерами держав G7 заяві.

«Група семи» також підтвердила свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. 

Крім того, лідери G7 закликали Україну до подальшого проведення реформ.

«Ми підтверджуємо наші зусилля зі зміцнення демократії та інститутів України, заохочуючи до подальшого прогресу в проведенні реформ», – сказано в комюніке.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *