У Дрогобичі хочуть демонтувати меморіальний комплекс “Вічний вогонь”

У Дрогобичі планують демонтувати меморіал слави «Кладовище радянських воїнів» разом з похованнями. Це місце більш відоме дрогобичанам під назвою «Вічний вогонь». У подальшому там хочуть облаштувати громадський простір.

Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни у центрі Дрогобича побудований у 1974 році на перехресті вулиць Самбірська, Івана Франка, Лесі Українки, Січових Стрільців і займає площу близько 15 соток. За даними дослідників, на цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС та МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з УПА.

Представники громадських об’єднань міста неодноразово ставили питання про необхідність демонтажу «Вічного вогню» у Дрогобичі – як елементу тоталітарного комуністичного режиму. У вівторок, 3 серпня, міська рада оголосила громадське обговорення щодо демонтажу та подальшого облаштування цієї території.

На даний момент у місті Котермака проводиться громадське опитування, після якого рішення про подальшу долю комуністичного пам’ятника прийматиме Дрогобицька міська рада. Це буде орієнтовно на початку вересня.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *