icon clock22.04.2021
icon eye57
Новини

Трускавець хоче отримати статус курорту державного значення

Ідею оголошення природної території міста Трускавця курортною територією державного значення підтримали представники комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської облради. З відповідною ініціативою до обласної влади звернулися представники виконавчого комітету Трускавецької міської ради.

Члени профільної комісії доручили Львівської ОДА підготувати та подати до Державного агенства розвитку туризму України клопотання про оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення.

«В Україні функціонує 7 курортів державного значення і жодного з них на Львівщині»,- наголосив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний.

Він висловив сподівання, що це рішення також підтримають депутати облради на найближчому пленарному засіданні.

«Попереду ще складний алгоритм погоджень і рішень, але перший крок – це рішення обласної ради,» – додав він.

Трускавецькому міському голові обласні депутати рекомендували при підготовці документів для зміни статусу курорту врахувати стратегію розвитку територіальної громади, план просторового розвитку і потенційного розвитку міста в майбутньому, а також забезпечити дотримання прав власників земельних ділянок на території Трускавця.

«При наявності державних програм і необхідного фінансування в першу чергу підтримку надають курортам державного значення. Тому створення такої території в Трускавці – це добра ідея. Але треба розуміти, що державний статус курорту – це лише один із елементів в розвитку території. Потрібні доходи, нові робочі місця, нові ідеї і можливості, тобто те що передбачено стратегією розвитку територіальної громади. До успіху треба йти одночасно кількома шляхами», – зазначив голова комісії Володимир Кирилич.

Сьогодні курорти України поділяються на курорти державного та місцевого значення. До курортів державного значення належать природні території, що мають особливо цінні та унікальні природні лікувальні ресурси і використовуються з метою лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань.

Остаточне рішення про оголошення територій курортами державного значення приймає Верховна Рада України за поданням Кабінету Міністрів України. Дещо раніше депутати Львівської обласної ради підтримали ініціативу облдержадміністрації щодо надання природній території міста Моршин статусу курорту державного значення.

Василь ПОКОТИЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *