Шановні мешканці та гості Східницької громади! Дорогі захисники України! Учасники АТО та ООС, військовослужбовці ЗСУ, добровольці та волонтери!
Сьогодні українське суспільство відзначає День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День пам’яті захисників України відзначається саме 29 серпня, оскільки цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час збройного конфлікту на Донбасі.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти. Скільки ж наших воїнів-захисників, мирного населення України загинуло за роки війни, страшно й уявити.
На долю України випало немало випробувань, різним поколінням українців доводилось зі зброєю в руках відстоювати свободу та незалежність. Але саме сьогодні, як ніколи раніше, наш народ стикнувся з нелегким випробуванням – з випробуванням відданості та любові до Батьківщини. І саме зараз наші мужні воїни відстоюють територіальну цілісність нашої Батьківщини та право кожного українця на життя та свободу!
Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті та поваги тим українцям, які любов до Батьківщини поставили вище за власне життя. Низький уклін рідним та близьким загиблих героїв. Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками, які виростили мужніх і сміливих патріотів. Немає у світі нічого такого, що могло б замінити втрату сина, чоловіка, батька і брата.
Згадаймо сьогодні кожного, хто віддав своє життя за Україну! Ми завжди пам’ятатимемо Українських воїнів, які за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України віддали найдорожче – своє життя.
Слава Україні! Героям Слава!
Іван ПІЛЯК, Східницький селищний голова