Східницю від води не відключать

Попри постійні погрози КП «Вододар» Бориславської міської ради припинити із 1 липня 2021 року централізовароне водопостачання курорту, Східницю від не відключать. Ситуацію із врегулювання розбіжностей, що виникли між Бориславом і Східницею, доведеться розв’язувати за столом переговорів. Таке рішення було ухвалено за результатами селекторної наради, яку провів минулого тижня заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. Участь у нараді приймали голова Дрогобицької райдержадміністрації Степан Кулиняк, начальник управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака, директор департаменту фінансів обласної адміністрації Олег Демків, а також очільники новостворених Східницької та Бориславської територіальних громад Іван Піляк та Ігор Яворський.

За результатами обговорення проблеми водозабезпечення Східниці централізованим водопостачанням було прийнято рішення утворити при Дрогобицькій РДА робочу групу, яка при залученні спеціалістів профільних департаментів Львівської ОДА повинна врегулювати розбіжності, що виникли у зв’язку із виходом смт. Східниця із підпорядкування Бориславській міській раді та створенням окремої територіальної громади із адміністративним центром у курортному селищі Східниця.

У ході наради представники ЛОДА наголосили, що бориславське КП «Вододар» підпадає під дію Закону України «Про природні монополії», відтак про якесь від’єднання Східниці від централізованого водопостачання у розпал курортного сезону не може бути мови.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний висловив відверте здивування, що в умовах, коли уся Львівщина докладає зусиль для розвитку туристичного потенціалу області, у Бориславі вирішили поставити під загрозу курортний сезон, позбавивши Східницю централізованого водопостачання. Подібні дії, на переконання Віталія Загайного, є неприпустимими.

Голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк також відзначив, що припинення подачі води на Східницю може розглядатися лише, як варіант для спонукання адміністрації Східницької селищної ради до ухвалення рішення. Багаторічна практика взаємостосунків між Дрогобицьким водоканалом та Трускавецькою міською радою говорить про те, що відключити курорт від водозабезпечення не можна. Це суперечить діючим нормам українського законодавства.

Очільники Східницької та Бориславської громад Іван Піляк та Ігор Яворський погодилися долучитися до роботи робочої групи. Чи вдасться досягнути компромісу Бориславу із Східницею під час перемовин дізнаємося найближчим часом. Наразі із слів очільника Східницької ТГ Івана Піляка, відомо, що Східниця не буде створювати власний водоканал, приймати від Борислава вкрай зношені мережі та купляти від КП Бориславської міської ради «Вододару» за пільговою ціною власну воду, яка була набрана на водозаборі «Рибник» та очищена на очисних спорудах «Бухів», що знаходяться на території Східницької територіальної громади.

Василь ПОКОТИЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *