icon clock23.10.2021
icon eye97
Новини Події

Східниця налагоджує співпрацю із турецьким містом-курортом Фетхіє

Східницький селищний голова Іван Піляк спільно із депутатами Східницької селищної ради Василем Іроденком та Володимиром Голяком, а також президентом Асоціації курортів України Юрієм Котиком перебувають з робочим візитом у відомому турецькому місті-курорті Фетхіє – повідомляє Офіційний сайт Східницької селищної ради на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Фетхіє́ – відоме місто-курорт на південному заході Туреччини із населенням 65 000 осіб. Місто розташоване біля підніжжя гір, вкритих сосновими та кедровими лісами в точці перетину Середземного та Егейського морів. Від популярних в Україні Анталії Фетхіє відділяє 200 км, а від Мармариса – 125 км. За 40 кілометрів від міста розташований аеропорт Даламан.

В рамках робочої поїздки до Туреччини відбулась зустріч української делегації із мером міста-курорту Фетхіє  Алімом Караджа, заступником міського голови Огузом Боллеллі, президентом Асоціації готельєрів Фетхіє Бюлентом Уйсалом, головою правління регіонального представництва Західного Середземномор’я Туреччини Озгеном  Уйсалом, менеджером районного туризму Саффетом Дундаром та депутатом міської ради Фетхіє Мехметом Уйсалом, у ході якої сторони обговорили  нинішній стан та перспективи подальшого розвитку українсько-турецьких міжрегіональних взаємин на рівні адміністрації українського селища-курорту Східниця та турецького міста-курорту Фетхіє. Окрім обміну люб’язностями та подарунками було обговорено конкретні напрямки співпраці, зокрема щодо медичного туризму, обміну досвідом між українським та турецьким курортами та оздоровчими й готельно-відпочинковими закладами обидвох міст.

У ході перемовин учасники перемовин розглянули також можливості залучення турецьких інвестицій до розбудови об’єктів інфраструктури та території Східницької громади. За результатами переговорів, що проходили у дружній та доброзичливій атмосфері, представники української та турецької сторін дійшли спільного рішення щодо необхідності розвивати відносини між Фетхіє та Східницею у сферах культури,туризму та торгівлі.

Східницький селищний голова Іван Піляк у своєму коментарі з нагоди робочого візиту української делегації до турецького міста-курорту Фетхіє зазначив, що сьогодні Україна з населенням 45 мільйонів є найбільшою країною Європи за площею та викликає значне зацікавлення у міжнародної спільноти. «У склад нашої делегації, – відзначив очільник Східницької громади, – входить пан Ерхан Юксель, президент Міжнародної асоціації дружби з Україною, який водночас є також менеджером в одній з найбільших турецьких компаній в України «Онур Груп», що здійснює будівництво і ремонт автошляхів та мостів в Україні, та є прикладом плідної взаємовигідної співпраці України та Туреччини. Кілька місяців тому група представників українських туристичних агентств та блогерів відвідала Фетхіє та її райони. Вони були дуже вражені цією подорожжю. Незабутні враження відвідин міста-курорту Фетхіє справили і на членів нашої делегації, відтак після повернення в Україну, ми зробимо все можливе для розвитку двосторонніх відносин, особливо у сфері туризму та культури, між українською Східницею та турецьким містом-курортом Фетхіє. У відповідь мер турецького курортного міста Алім Караджа сказав, що основою взаємовідносин між Туреччиною та Україною є відкритість, взаємоповага, взаємна співпраця та вигода. Цього року Україна та Туреччина відзначають 30 -ту річниця встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. Туреччина сьогодні входить у десятку  країн, які інвестують в Україну значні кошти. У Туреччині з українським капіталом працює близько 600 великих і малих підприємств, а обсяг двосторонньої торгівлі двох країн становить понад 5 мільярдів доларів. До пандемії щорічно між двома країнами відбувався обмін, який охоплював приблизно 2 мільйони людей. Ми очікуємо, що ця кількість після зняття карантинних обмежень зросте ще більше, а українські туристи все частіш місцем літнього відпочинку Фетхіє. Приємно відзначити, – наголосив мер Фетхіє, – що між нашими країнами останнім часом активізувалася співпраця. Особливо у сферах оборони, авіації, культури та туризму. Туреччина та Україна нероздільні, тому що ми доповнюємо один одного. Однак ці двосторонні відносини потребують подальшого поглиблення та розвитку. Ми хотіли б подякувати вам і вашій делегації за цей візит, який призведе до х подальшого поглиблення взаємовідносин між Україною та Туреччиною.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *