icon clock24.08.2021
icon eye111
Новини Події

Східницька громада вшанувала Державний прапор України та борців за українську Незалежність

Свято, що відзначається 23 серпня і передує найбільшому державному святу Дню Незалежності України ,носить назву День Державного Прапора. І це не випадково, адже одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь українського народу, який дев’ятнадцять років тому здобув незалежність.

Для вшанування головного символу української незалежності та державності – жовто-блакитного знамена – минулого понеділка перед будівлею Східницької селищної ради зібралися мешканці та гості селища. І хоч урочистий захід не відзначався великою кількістю учасників, проте із загального настрою, який панував на площі перед будівлею селищної радою, можна зробити висновок, що День Державного Прапора набув статусу справжнього національного свята Східницької громади.

Зі слів вітань, що лунали з нагоди свята українського знамена стало зрозуміло, що лише людина здатна перетворити відріз тканини у знамено, навколо якого об’єднуються народи. Цих людей називають прапороносцями. Прапороносці – це не просто люди, які несуть знамено. Вони є своєрідним символом держави, які об’єднюють народи, впроваджують їх у життя їх найзаповітніші прагнення та устремління. Сам по собі прапор, як матеріальна цінність, створена людиною, не відіграє важливої ролі у  житті суспільства. Справжня сила знамена у його прапороносцях, які здатні піднести його до ролі символу держави. Упродовж віків наші вороги намагалися знищити не прапор, а прапороносців. Тому наше завдання полягає у тому, щоб плекати з поміж себе прапороносців – людей, здатних нести цю нелегку ношу, яка стала символом Української Незалежності – Державний Прапор України.

Із урочистим підняттям Державного Прапора перед будівлею Східницької селищної ради розпочалися святкування ювілейної 30-ої річниці Незалежності України, які триватимуть у Східницькій громаді три дні.

Напередодні урочистого підняття Українського Знамена перед будівлею селищної ради з нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора у курортному селищі відбулась товариська зустріч з волейболу. У безкомпромісній боротьбі перемогу в турнірі виборола команда ветеранів-волейболістів із села Новий Кропивник, друге місце посіла команда волейболістів смт Східниці, а третє місце – команда молоді з села Новий Кропивник.

Ще раніше, 22 серпня, у смт. Підбуж Східницької громади відбувся 18-й ветеранський футбольний турнір пам’яті Юліана Лаганяка, учасниками якого стали чотири команди із Ясениці, Попелів, Нагуєвичі та Підбужа, Перемогу у фінальній грі здобула команда Підбужа.

Окрім процедури урочистого підняття у День Державного Прапора України в селі Довге Гірське Східницької громади відбувся урочий концерт та святкова хода на гору Небесної сотні.

А завершилися святкові заходи з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України урочистою панахидою за загиблими воїнами у визвольній боротьбі за Незалежність України біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України»у Східниці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *