icon clock25.08.2022
icon eye164
Новини Події

Східницька громада відзначила День Незалежності (ФОТО)

31-у річницю Незалежності України Східницька громада відзначила благодійними заходами у кожному населеному пункті. Про це повідомляє офіційний сайт Східницької селищної ради на сторінці у соціальній мережі Meta(Facebook).

Не важаючи на те що у цей день по всій Україні пролунало найбільше тривог із дня початку повномасштабного вторгнення росії на нашу землю, але напротивагу спробам ворога нас залякати чи завадити святкувати свою незалежність повсюди звучав гімн України та майоріли синьо-жовті прапори.

У сквері “Джерело” смт Східниця, працівники центру культури та дозвілля провели чудовий захід, де юні таланти презентували патріотичні композиції. Традиційно розпочався захід з молитви та хвилини мовчання, де всі присутні вшанували тих, кого вже немає серед живих – учасників національно-визвольних змагань за волю й незалежність України та новітніх Героїв.

Після цього до вітального слова запросили селищниого голову Івана Піляка, який привітав мешканців та гостей Східницької громади, зазначивши, що Україна поколіннями будувала та виборювала свою незалежність і сьогоднішні страшні реалії змусили нас знову взяти зброю в руки та боронити землю. І ми обов’язково переможемо, ми сильні, як ніколи, ми об’єднанні та згуртовані. З нами весь світ та Бог. Україна незалежна є, була і буде! Переможемо, розбудуємо сильну, європейську державу. Також селищний голова відзначив грамотою випускницю Східницького ЗЗСО Софію Сушицьку, яка здала мультимедійний тест на 600 балів.

Під час концерту гості мали змогу долучитися до підтримки збройних сил України, придбавши смаколики, які приготували учасники заходу.

У рамках відзначення Дня Незалежності України в амфітеатрі відбувся благодійний показ фільму «Стрий. Легенда», який став лауреата Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» у 2021 року.

Перед сеансом глядачі мали змогу поспілкуватись з творчим колективом стрічки.

Події фільму «Стрий. Легенда» перенесли глядачів в історичні часи середини ХIV ст. – епоху Галицько-Волинської держави. Стрічка відображає часи заснування королівського міста Стрия. У фільмі розповідається про надзвичайну долю сина саксонського лицаря, яка закинула його на Галичину, який втратив батька і матір, титул і багатство та не втратив честь і шляхетність. Його усиновлює місцевий коваль, вчить наших звичаїв і мови. І це допомагає йому здолати всі випробування, вибороти своє щастя і свою любов. В картині переплелися доблесть і зрада, любов і ненависть, війна і мир, містика і історична достовірність. Ну і звичайно чарівна квітка магнолії, яка дає Герою сили покарати ворогів і здобути любов в лицарському поєдинку.

Особливими гостями кінопоказу стали – лауреати всеукраїнських пісенних фестивалів : Марта Мазур та Мар’ян Михайлишин.

Глядачі були в захваті від фільму та спілкування з його авторами та акторами. Після перегляду довго ділились враженнями та емоціями від перегляду.

“Східницька селищна рада, – зазначається в повідомленні, – висловлює щиру вдячність учасникам за атмосферу створену патріотичними піснями, мелодією гітари, громадянською лірикою, що віршованими рядками звучала дитячими голосами та яскравим і потужним танцем, що додає жаги до перемоги.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *