icon clock29.07.2022
icon eye163
Новини Події

Східницька громада урочисто відзначила День Української Державності (ФОТО)

У всіх куточках Східницької громади відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня Державності України. Про це повідомляє Оціційний сайт Східницької селищної ради на сторінці у соціальній мережі Meta(Facebook).

Фрагменти святкування у Східниці

Це свято, встановлене Указом Президента України з метою утвердження тисячолітніх традицій українського державотворення, не випадково відзначається у День Хрещення України-Руси! Історія творення Української держави своїм корінням сягає часів заснування міста Києва, а хрещення є однією з найвизначніших дат, що засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Саме 28 липня понад тисячу років тому в житті середньовікової Української держави відбулася важлива подія, яка змінила хід історії, ціннісні орієнтири й визначила долю багатьох поколінь українців. Християнство також сприяло піднесенню культури, освіти, мистецтва, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та фейковим наративам про буцімто єдність походження українського та російського народів. Український народ неподільний, а його єдність гуртується навколо ідеї сильної держави та віри.

У смт Східниця з нагоди свята провели віче біля пам’ятника Т. Г. Шевченка. Разом з отцем Василем Штокало прозвучала спільна молитва за Україну. Молитовно вшанували тих, хто в наші дні віддав своє життя за свободу і незалежність України. Адже зараз ми переживаємо переломний момент в історії нашої країни.

Від імені Східницької селищної ради до всіх присутніх звернувся очільник громади Іван Піляк. У своєму вітальному слові він наголосив на тому, що День Української Державності покликаний утверджувати зв’язок українців, які живуть нині, з нашими пращурами, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу.

Відзначаючи сьогодні День Української Державності, – наголосив у вітальному слові очільник громади, – ми законодавчо утверджуємо своє право вважатися спадкоємцями понад тисячолітної історії України-Руси, що є дієвим опором російським псевдотвердженням російських пропагандистів, які намагаються знищити українців як націю та привласнити собі багатовікову історію творення Української державності. У цей святковий день ми спільно із Збройними Силами України відвойовуємо не лише кожен сантиметр української землі, але й кожен рік своєї славної історії.В цей день та й надалі нам необхідно продовжувати берегти єдність та працювати задля Перемоги. Це найважливіші національні завдання, які всі ми обов’язково виконаємо.

Працівники та учасники художньої самодіяльності КУ «Центр культури та дозвілля Східницької громади»  виконали патріотичну пісню «Ой у лузі червона калина», яка є справжнім українським символом протистояння українців з російським окупантом у цій війні.

У с. Старий Кропивник святкування Дня Української Державності почалося з покладання квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні і могили Борцям за Волю України та молитви за полеглих борців за незалежність України. Також було вшановано пам’ять загиблих воїнів АТО Миколи Апановича та Богдана Яцишина. Після вшанування присутні переглянули в бібліотеці розгорнуту книжково – журнальну виставку «Українська Державність: твоя, моя, наша!» та послухали інформацію про багатовікову історію, важливі події та персоналії українського державотворення і державні символи України.

Фрагменти святкування у Старому Кропивнику

У смт Підбуж Східницької громади з нагоди  Дня Української Державності відбувся урочистий Молебень за Україну та мир і спокій. Прийшовши до пам’ятного знаку Небесній Сотні, урочисто підняли синьо-жовтий прапор нашої неньки України, який об’єднує українців і є символом єднання. Український прапор більше, ніж офіційний атрибут держави, адже це міст крізь століття боротьби за незалежність, що з’єднує десятки поколінь. Право підняття державного прапора України надали рідним загиблих Героїв, які віддали життя за нас і Україну. Всі разом виконали гімн України.

Очільник громади Іван Піляк привітав усіх зі святом, яке утверджує нерозривний зв’язок усіх поколінь українців, нашу тисячолітню історію, традиції та прагнення жити у мирній європейській країні. У вітальному слові Східницький селищний голова зазначив, що ми повинні бути свідомі того, що  успіхи нашої держави складаються з успіхів кожного небайдужого українця – як безліч річок і потічків зливаються в один могутній Дніпро. Тож давайте з нагоди цього найважливішого свята України щиро покладатися на успіх наших спільних дій у боротьбі з російськими окупантами задля продовження активної розбудови Незалежної Української Держави. Лише спільними зусиллями ми можемо здолати підступного ворога та побудувати  незалежну європейську державу.

Будь-які намагання ворога зламати нас – марні. Ми єдині як ніколи. Ми об’єднані заради захисту рідної землі і своєї державності. Наші воїни мужньо боронять країну від російських окупантів. Ними пишаємося всі ми, ними пишається вся країна та весь цивілізований світ.

Ми показуємо всьому світу, що об’єднані, сильні й загартовані як ніколи. Ми готові воювати зі зброєю в руках на фронті та працювати на своїх робочих місцях для нашої спільної перемоги над ворогом.

Сьогодні нашим кращим синам та донькам доводиться знову зі зброєю в руках боронити українську державу. В умовах війни, особливо важливо берегти єдність. Ми маємо унікальну історію. У нас неймовірна країна. Відзначаючи День Української державності ми показуємо нашу неподільність, стійкість духу та незламність.

Фрагменти свткування Дня Української Державності у Підбужі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *