Польща вакцинуватиме українських заробітчан на кордоні

Українців, які їдуть працювати до Польщі, будуть вакцинувати від коронавірусу препаратом Johnson & Johnson одразу після перетину кордону. Про такі наміри заявив професор Станіслав Мазур, керівник медичної клініки Medyk у Ряшеві, котра проводить тестування на Covid-19 у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, повідомила Wirtualna Polska.

«Це буде своєрідним фільтром проти занесення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня фіксуємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною. Люди, які приїжджають на роботу до Польщі, теж повинні бути вакциновані, що посилить наш захист», – заявив керівник медцентру, що реалізує швидкі тести Covid-19 у прикордонних пунктах пропуску для уникнення самоізоляції іноземцями.

За його словами, у вакцинації іноземних працівників зацікавлені польські роботодавці.

«Ми отримали багато сигналів від роботодавців про те, що вони хочуть таких щеплень. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, на сезонні роботи, побоюються спалаху коронавірусу, який згодом заблокує роботу», – зазначив керівник клініки Medyk.

Він не назвав дату, коли саме може розпочатися вакцинація у прикордонних пунктах пропуску.

«Ми чекаємо замовлених доз – і відразу після цього розпочнемо щеплення», – сказав професор Мазур.

Вакцину Johnson & Johnson обрали тому, що для щеплення нею необхідно вводити лише одну дозу, тож це дає можливість уникнути організаційних труднощів із проведенням щеплення другою дозою.

Відповідно до інформації Міністерства охорони здоров’я Польщі, у країні безкоштовно може вакцинуватися кожен іноземець: студенти, науковці, люди, які мають дозвіл на роботу, а також подружжя та діти іноземців. Це стосується й тих, хто не має посвідки на проживання або не є застрахованим.

 «Ніхто не потребує дозволу на постійне проживання для щеплення. Щеплення в Польщі доступні кожному: застрахованій та незастрахованій особі, громадянину Польщі та іноземцю», – заявив речник МОЗ Войцех Андрусевич.

МОЗ Польщі опублікувало на своєму сайті путівники щодо щеплень українською та російською мовами.

За даними видання Wirtualna Polska, вакцина J&J є однією з найзатребуваніших серед поляків, але наразі її важко отримати, оскільки виробник скоротив поставки на 450 тисяч доз.

Зазначимо, американська компанія Johnson & Johnson випускає однодозову вакцину від коронавірусу під брендом Janssen. Її загальна ефективність становить 67%. Разом з тим відомо, що нещодавно Норвегія виключила вакцину з державної програми вакцинації через рідкісні випадки тромбозів, які були виявлені у щеплених людей. При цьому охочі нею щепитися можуть це зробити добровільно. Компанія знає про вкрай рідкісні тромбози у щеплених її вакциною, але зазначає, що причинно-наслідкового зв’язку між вакциною і тромбозом не встановлено.

Підготувала Оксана ГРОСЬ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *