В Україні продовжується війна з підступним і безжальним ворогом зі Сходу. Наші Герої, солдати і офіцери, моряки і капітани, ціною свої власної крови, бережуть нашу українську землю від іноземних загарбників. Але влада вирішила в цей важкий і відповідальний для України час, почати розпродаж української землі.
Відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні є глобальним та болючим питанням і точно не на часі.
На жаль, закон про ринок землі, який ухвалила Верховна Рада України, абсолютно ігнорує позиції власника – українського народу. З допомогою цього закону, який набирає чинності з 1 липня 2021 року, нинішнє й наступні покоління українців фактично позбавлені права не тільки на свої чорноземи, а й на свою країну. А, враховуючи бойові дії на Сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій.
Україна не готова до ринку землі ні у правовому, ні в економічному сенсі оскільки немає механізмів формування ціни на землю та немає правил реалізації програми пільгового кредитування малих фермерських господарств.
Проаналізувавши багаточисельні звернення громадян Львівщини і особливо тих громадян – фермерів, для яких ця земля є годувальницею, ми заявляємо, що Україна не готова до запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення, для яких і має запрацювати цей ринок.
Питання продажу землі повинні вирішувати громадяни на всеукраїнському референдумі. Необхідно чітко прописати, аби пріоритет на придбання землі був у людей, які живуть та працюють на цій землі, а не у великих іноземних корпорацій. Нинішній недолугий законопроект треба змінювати негайно, поки ми не втратили найголовніший скарб нації.
Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності українського народу. Таким чином, питання продажу сільськогосподарських земель – виключно справа референдуму. А відтак необхідно якнайшвидше розпочати широке, публічне, суспільне обговорення щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Українці самостійно повинні вирішити, чи погоджуються вони продавати сільськогосподарську землю.
Враховуючи розрахунки і застереження вітчизняних науковців та з метою запобігання наростання хвилі незадоволення та посилення масових протестних рухів стосовно протидії запровадженню ринку земель сільськогосподарського призначення, звертаємося до Вас з проханням відтермінувати дату введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення №552-ІХ» та дозволити його запровадити лише після проведення і позитивного рішення Всеукраїнського референдуму з цього питання.
Закликаємо представників усіх демократичних сил до мобілізації у питанні захисту української землі від її продажу з молотка і долучитись до організації всенародного референдуму де буде поставлене одне питання –
ЗАБОРОНА РОЗПРОДАЖУ УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ЗЕМЛІ.