icon clock28.08.2021
icon eye108
Культура Події

Леауреатом Міжнародної премії Івана Франка став дрогобичан Леонід Тищенко

У п’ятницю, 27 серпня, у 165-ту річницю від дня народження українського генія Івана Франка, було оголошено ім’я лауреата шостої Міжнародної премії імені Каменяра.

Цьогоріч найвищу відзнаку в галузі гуманітаристики здобув професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук Леонід Тимошенко. Нагороду присудили за монографію «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Зі сцени урочистої церемонії Леонід Тимошенко зізнався, вважає себе не тільки істориком, але й франкознавцем. Оскільки ретельно досліджував і досліджує життя і творчість Каменяра. – повідомляє офіційний сайт Дрогобицької міської ради

Зворушений отриманою нагородою. Подяка усім членам журі, які підтримали мене та мою працю своїм голосом. Давно виношував у планах видати збірку своїх досліджень про Івана Франка. Цьогорічна премія в Міжнародному конкурсі стимулюватиме мене як найшвидше втілити задумане у життя, – наголосив Леонід Тимошенко.

Вручив золотий знак Леоніду Тимошенку, диплом і грошову премію Міжнародного конкурсу правнук Франка Петро Ганущик.

Цьогоріч на розгляд компетентного журі було представлено 26 робіт від вчених не тільки з України, але й Австрії, Канади, США. Роботи оцінювали за трьома критеріями, серед яких концептуальність, міжнародний контекст праці тощо.

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що премія Франка утвердилася як найпрестижніша наукова відзнака сучасних праць з гуманітаристики.

Цьогорічна церемонії нагородження лауреата Міжнародної премії, яка пройшла в фойє Народного дому імені І. Франка, згуртувала поціновувачів слова та творчості Каменяра: вчені із Австрії, Польщі, України, франкознавці, представників влади різних рівнів, меценати, політичні діячі, громадськість та родина Івана Франка.

Як наголосив у своїй промові міський голова Дрогобича Тарас Кучма, наше місто в боргу перед внуком Франка – Роландом Франком. Оскільки саме завдяки його ініціативі Міжнародна премія Івана Франка який рік поспіль відбувається саме у Дрогобичі, тим самим популяризуючи наше місто і малу Батьківщину Франка.

На урочистій церемонії присутні хвилиною мовчання пом’янули світлу пам’ять внука Франка Роланда Франка, серце якого перестало битися на 90-році життя. Заслужений прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» та Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» виконали «Отче наш».

Відтак впродовж вечора звучали пісні на твори Івана Франка: «Вічний революціонер», «Безмежна поле» та інші.

Нагадаємо, шоста урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка пройшла за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником “Нагуєвичі”, Львівським товариством у місті Києві.

Міжнародну премію імені Івана Франка започатковано Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського письменника Роланд Франко.

У попередні роки премії були удостоєні кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *