icon clock28.05.2021
icon eye102
Новини Події

Підбузька районна лікарня: пошук рішення триває

У четвер, 27 травня, у стінах Дрогобицької районної ради відбулась розширена нарада щодо подальшої діяльності КНП «Дрогобицька районна лікарня №5», яка до 1 липня 2021 року повинна бути реорганізована згідно рішення Дрогобицької районної ради. У нараді взяли участь заступник голови районної ради Микола Андріїв, начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба, головний лікар КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради Володимир Валюх, депутати члени постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціального захисту Дрогобицької райради, працівники відділів та управлінь Дрогобицької райдержадміністрації, а також очільник Східницької територіальної громади Іван Піляк та представники депутатського корпусу Східницької селищної ради.

До Дрогобича представники новоствореної Східницької ТГ прибули на запрошення в.о. голови Дрогобицької районної ради Миколи Андріїва. На даній нараді розглядалися два питання: про затвердження нового штатного розпису КНП «Дрогобицька районна лікарня №5» та про подальше функціонування її структурного підрозділу Підбузької районної лікарні. Доповідав з обох питань головний лікар Володимир Валюх.

Як нам усім відомо, про подальшу медичного закладу в Підбужі ходить багато чуток. У соціальних мережах є чимало абсурдних дописів від так званих  «громадських діячів», у яких йдеться, що Східницька селищна рада зумисно робить усе для того, щоб ця лікарня припинила своє існування. Хоч насправді Східницький селищний голова та депутати селищної ради роблять усе можливе для збереження цієї медичної установи, яка надає допомогу мешканцям гірських сіл, що увійшли в склад новоствореної громади.

Нагадаємо, що згідно рішення сесії Дрогобицької районної ради Підбузька лікарня перебуває в оперативному керуванні КНП «Дрогобицька районна лікарня» до 1 липня 2021 року. На момент ухвалення цього рішення  районна лікарня проходила сертифікацію у Національній службі здоров’я України для отримання пакетів надання первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, відтак подальша робота Підбузької та Грушівської лікарень залежить напряму від спецдозволу (ліцензії) НСЗУ, який має на сьогоднішній день Дрогобицька районна лікарня. Загальновідомо, щоб отримати ці ліцензії той чи інший медичний заклад має відповідати певним вимогам, зокрема – мати належну матеріально-технічну базу та відповідний медперсонал.

Депутат районної ради від ПП «Народний рух України» Михайло Сікора, як альтернативу, запронував районній раді розглянути варіант: якщо Підбузька та Грушівська лікарні, які є структурними підрозділами  Дрогобицької районної лікарні та працюють на підставі загальної ліцензії НСЗУ, яку отримала ця лікарня, не отримають пакету дозволів (ліцензії) для самостійної роботи, звернутися до Дрогобицької міської ради з клопотанням не ліквідовувати 5-ту лікарню, а зберегти її хоча б до закінчення року. Це дозволить медикам Підбужа та Грушова надавати населенню Східницької та Меденицької територіальних громад лікарську допомогу та отримувати заробітну плату. Власне, про те, як буде працювати Підбузька лікарня після 1 липня 2021 року і було предметом розгляду цієї наради.

На переконання головного лікаря КНП «Дрогобицька районна лікарня №5» Володимира Валюха, з первинною ланкою медицини у Підбужі проблем виникнути не повинно. Гірша справа – вторинна ланка, адже щоб НСЗУ дала відповідний дозвіл на її функціонування, медичний заклад у Підбужі має відповідати цілій низці вимог: мати відповідний штат спеціалістів і належне обладнання, яке в сучасних економічних умовах не кожна лікарня може собі дозволити. На жаль, це стосується і Підбузької лікарні, яка станом на сьогоднішній день не відповідає вимогам НСЗУ і отримати ліцензію на надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги не може.

Східницький селищного голова Іван Піляк підтвердив висловлювання головного лікаря Дрогобицької районної лікарні Володимира Валюха. Матеріально-технічна база лікарні у Підбужі станом на сьогоднішній день перебуває у вкрай занедбаному стані. До цього слід додати не вирішені адміністрацією районної лікарні питання виплати до 1 липня 2021 року заробітної плати, вихідних допомог, відпускних. Спадок від КНП «Дрогобицька районна лікарня» Східницькій громаді дістанеться не найкращий, однак керівництво селища зробить усе можливе, щоб врегулювати цю непросту ситуацію. Усім необхідно зрозуміти, що новостворене НКП «Підбузька лікарня Східницької ТГ» уже ніколи не буде функціонувати у такому вигляді, який маємо сьогодні. Підбузька лікарня потребує серйозної реорганізації та перебудови приміщень. На це потрібен час і максимальне сприяння з боку Дрогобицької районної та Львівської обласної рад, а також державних адміністрацій.

Ситуація складається таким чином, що після 1 липня спільною ліцензією зможе користуватися тільки 5-та лікарня Дрогобицької територіальної громади, а Підбузька лікарня залишається без контрактів. Тут доречно нагадати, що Меденицька лікарня, що перебувала значно кращому стані, для отримання пакетів (ліцензії) НСЗУ затратила два роки.

 – Цілком зрозуміло, – наголосив на нараді Східницький селищний голова – що до кінця року Підбузька лікарня не отримає пакетів (договорів) від НСЗУ. Нам до кінця року потрібно зробити незалежне енергопостачання цієї лікарні, пройти повірку медичних апаратів, яка не проводилася з 2018 року, закупити необхідне медичне обладнання та виконати чимало інших вимог, щоб лікувальний заклад був сертифікований. Ми ніколи не відверталися від цього медичного закладу та робимо усе можливе для того, щоб лікарня у Підбужі функціонувала. Але реальний стан справ, на жаль, не відповідає нашим прагненням.

Після аргументованого виступу очільника Східницької ТГ розпочалася тривала емоційна дискусія, яка місцями носила характер звичайної сварки. Після більш як двогодинної суперечки жодного конструктивного рішення, на жаль, напрацювати так і не вдалося. Тож діалог про майбутню долю лікарні у Підбужі триватиме. В ході запальних суперечок учасникам наради прийшла думка ознайомитися із досвідом інших районів Львівщини, яким вдалося вирішити питання медичної галузі з урахування інтересів медиків та мешканців громад. А такий досвід є. Причому не надто далеко. Досить поїхати до Городка, щоб познайомитися, як подібна проблема була врегульована на рівні Центральної районної лікарні територіальної громади м. Городка та НКП «Комарнівська лікарня» територіальної громади селища Комарно.

Ольга МЕЛЬКО, спеціально для «Східницької громади»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *