icon clock27.05.2021
icon eye82
Новини Події

Перша спроба врегулювати протистояння між Бориславом та Східницею: напрямки роботи визначені

З метою забезпечення безперебійного централізованого водопостачання Східницької територіальної громади голова Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк провів спільну нараду з головами Бориславської міської та Східницької селищної територіальних громад.

Про це повідомляє Дрогобицька РДА на офіційній сторінці у Facebook.

Під час наради було обговорено ситуацію, що склалася у зв’язку з прийняттям Бориславською міською радою рішення №135 від 03.03.2021 щодо передачі у комунальну власність новоствореної Східницької територіальної громади мережі водопроводів, починаючи від точки розмежування на станції «Бухів» та рішення №225 від 20.04.2021 щодо припинення водопостачання Східницької громади з 01.07.2021.

Позиція селищної ради щодо врегулювання ситуації із водоканалом неодноразово озвучувалася Східницьким селищним головою Іваном Піляком. Східницька громада готова прийняти на баланс не зношені мережі, а цілісний комплекс водозабезпечення курорту водою, у який входитиме частина електропотужностей на насосній станції «Рибник», частина приміщення насосної станції «Рибник», водопровід, що забезпечує транспортування води з водозабору «Рибник» до водоочисних споруд «Бухів», частину водоочисних споруд «Бухів» та бак об’ємом 1000 куб. м, розташований на водоочисних спорудах «Бухів», що дасть змогу Східницькій територіальній громаді самостійно забезпечувати постійним якісним водопостачанням мешканців та гостей курорту чистою питною водою.  Лише за таких умов Східницька селищна рада готова прийняти на баланс диряві водопроводи, які вичерпали свій ресурс та знаходяться на території селища.

Оскільки вказана пропозиція є для Борислава неприйнятною очільник Східницької громади Іван Піляк запропонував бориславському міському голові Борислава Ігорю Яворськму підписати договір муніципального співробітництва з метою розроблення та подання на Конкурс проєктів регіонального розвитку, що проводиться в рамках Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021 – 2025 роки, проекту, який би передбачав проведення капітального ремонту/реконструкції/заміни мережі водопроводів на території смт. Східниця, проведення робіт з благоустрої місць виконання вказаних робіт, а також встановлення/придбання насосних станцій для підкачування води.

Враховуючи складність та неоднозначність спірної ситуації, голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк висловився про розуміння інтересів обох громад, однак наголосив на неприпустимості припинення централізованого водопостачання споживачам.

Для подальшого врегулювання та вирішення проблеми було досягнуто попередньої домовленості щодо:

– необхідності розроблення проектно-кошторисної документації для заміни пошкодженої частини водогону у Східниці;

– розгляду можливості коригування тарифу на водопостачання з метою частково покриття втрат КП «Вододар» Бориславської міської ради;

– спільної роботи усіх сторін щодо фінансування ремонту проблемної частини водогону;

– проведення роботи для мінімізації втрат водопостачального підприємства, спричинених не облікованим використання води.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *