«Нульове» мито на Євробляхи обіцяють відмінити з 1 липня

В Україні пропонують повернути податок на додану вартість (ПДВ) та мита на імпортні товари, в тому числі й на автомобілі, з 1 липня. Відповідний законопроєкт, розробником якого виступив Кабінет міністрів, внесений до Верховної Ради України.


Проєктом закону № 7418, який 30 травня був направлений на розгляд профільного Комітету, пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано:


на товари, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
• для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
• на транспортні засоби, що ввозяться громадянами.

У пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що бюджет України залишився без 13 млрд грн внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ.


Пояснюючи, чому в країні вирішено повернутися до норм, багато з яких критикуються експертами, в Кабміні відповідають просто:”Бо так було завжди”.


“Такі товари завжди входили до переліку бюджетоформуючих, зокрема транспортні засоби, телефони тощо. Водночас їх велика кількість не є предметами першої необхідності та такими, що забезпечують безперебійну роботу економіки.”, – аргументують в уряді.


Проте, автори ініціативи пропонують звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним або декількома).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *