Нафтова історія Східниці стане доступнішою для туристів України та Польщі

У рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна» реалізовує транскордонний проект «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича» за фінансової підтримки

Метою проекту є популяризація історії розвитку нафтової промисловості у Львівській області, яка є спільним надбанням України та Польщі. На днях учасники проекту відвідали смт Східницю і познайомились із «нафтовими» пам’ятками нашої місцевості, – повідомляє Офіційний сайт Східницької селищної ради на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Першою зупинкою під час невеликої екскурсії об’єктами нафтової був пам’ятний насос «WORTHINGTON», починаючи з 1912 року за допомогою цього насосу нафта, видобута у Східниці, транспортувалася трубопроводом на залізничну колію в Борислав. Далі представники Асоціації ознайомилися із пам’ятним знаком, який був встановлений 1901 році на честь пробурення першої свердлини механічним способом, а також розповіли та показали учасникам інвентаризаційної місії проекту про механізми добування нафти, періоду кінця ХIХ ст поч. ХХ ст., філіальні колеса.

Усю зібрану інформацію буде використано для розробки мультимедійного путівника об‘єктами нафтової спадщини Львівської області та Підкарпатського воєводства. Зовсім скоро презентується маршрут «нафтовими» локаціями, який сподобається поціновувачам цікавих та пізнавальних мандрівок, відтак нафтова історія Східниці стане доступнішою для туристів України і Польщі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *