Нацбанк вводить в обіг нові пам’ятні монети на честь Євгена Коновальця

З 9 червня Національний банк вводить в обіг нові монети, присвячені полковнику армії Української Народної Республіки Євгену Коновальцю.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Присвячена військовому і політичному діячеві, особистості, що символізує спадковість української національно-визвольної боротьби, – Євгену Михайловичу Коновальцю», – йдеться у повідомленні.

Номінал срібної пам’ятної монети, присвяченої Коновальцю, – 2 грн.

На аверсі монети розміщено: на тлі калинової гілки, яка обрамлює монету ліворуч, – малий Державний Герб України (угорі), праворуч від якого напис УКРАЇНА; по центру, на дзеркальному тлі, – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер «С», переплетених гілкою червоної калини, – відзнака «Стрілецька Рада»; праворуч від якої – слова Є. Коновальця: …«Будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба».

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб з мечем; праворуч написи: ЄВГЕН КОНОВАЛЕЦЬ (півколом), роки життя 1891 – 1938 (унизу).

Пам’ятна монета вийде тиражем – 35 тисяч штук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *