На горі Маківка вшанували пам’ять полеглих січових стрільців

Вчора на горі Маківка біля меморіалу Українських січових стрільців урочисто відзначили 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка.

“Українські Січові Стрільці не маючи власної держави зуміли проявити себе тут на горі Маківка. Невипадково європейські та українські історики з часом оцінили цей вчинок і порівняли його з легендарними фермопільськими подіями, які свого часу увійшли в європейську та світову історію, як приклад протистояння маленької країни проти величезної деспотії, яка рухалась зі Сходу. Тоді довелось силою трьохсот воїнів відстояти демократію і все те, що пізніше стало надбанням європейської цивілізації. Через багато тисяч років те саме повторили УСС на горі Маківка. Вони фактично своїм вчинком стримали наступ переважаючих сил противника і тим самим обірвали всі задуми генштабу тодішньої російської царської армії. І це надзвичайно великий внесок, який зробили українці, вписавши героїчні сторінки в історію Першої світової війни»,-  зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Ми, – продовжив виступаючий, – пишаємось вчинком наших земляків, наших героїв початку 20 століття. І ми цей досвід, цей героїзм з величезною повагою переносимо на початок 21 століття, адже сьогодні ми так само стоїмо перед тією ж загрозою, яка рухається зі Сходу в нашому напрямку і заставляє нас бути насторожі. Нам потрібно пам’ятати про героїчне минуле наших предків і бути належними послідовниками в сьогоднішньому часі тих героїчних подій, які були тут на горі Маківка понад сотню років назад».   

Присутні поклали квіти та запалили лампадки до Меморіалу, представники духовенства провели чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва.

Також відбулось громадське віче.

В межах заходу лунали стрілецькі пісні, історичний екскурс. Також відбулось театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

Прес-служба ЛОДА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *