Між Трускавцем та гірськолижним курортом «Буковиця» планують збудувати нову дорогу

Нова лісова автомобільно-пішохідна дорога від Трускавця до гірськолижного курорту «Буковиця», стартової точки проєкту «ВелоБескиди» дозволить у декілька разів пришвидшити шлях і забезпечити комфортне сполучення між відомим туристично-рекреаційними центрами Дрогобиччини.

Задля вивчення можливості створення сучасного шляху Трускавець – Буковиця відбулася окрема виїзна нарада за участі заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного, міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталі Табаки, голови Дрогобицької районної державної адміністрації Степана Кулиняка, директора гірськолижного курорту «Буковиця» Віталія Мицака, в.о. міського голови м. Борислав Юрія Химина.

Нова лісова дорога стане цікавим туристичним об’єктом, поруч якого збудують велодоріжки та хідники. Окрім того, у планах новоутворених громад – будівництво інших доріг, які б доповнювали одна одну і сприяли покращенню логістики та з’єднували два відомих на Дрогобиччині курорти – Трускавець і Східницю – із Бориславом, який в останні роки інтенсивно почав розвивати свою відпочинково-туристичну інфраструтуру.

– Реалізація цього проекту стане ще одним кроком до покращення туристичної привабливості всього регіону, зацікавить ще більше туристів, зокрема тих, хто любить активний відпочинок. Це розвиток зеленого, спортивного та велотуризму, популяризація найближчого до Львова сучасного гірськолижного центру. А розвиток туристично-спортивної інфраструктури – це, у подальшому, залучення нових інвестицій. Крім того, це сприятиме розвитку громади, доступності мешканців до об’єктів соціальної інфраструктури, врешті, безпеці, адже значно скоротить шлях «швидкої» чи пожежної», – наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.  

За результатами виїзної наради ухвалено рішення, згідно якого Львівська ОДА звернеться до Кабінету міністрів України щодо вилучення земельної ділянки з постійного користування ДП «Дрогобицький лісгосп» із зміною цільового призначення землі та передачею її у комунальну власність Трускавецької та Бориславської громад. Це стане черговим кроком до будівництва нового шляху.

Очікується, що нова лісова дорога сприятиме розвитку інфраструктури, стане популярним туристичним об’єктом для пішого та вело туризму, позаяк, планується будівництво велодоріжок та хідників. Також у планах – будівництво інших доріг, які б доповнювали одна одну і сприяли покращенню логістики краю. Серед запланованого – відновлення старої ґрунтової дороги між Трускавцем та Оровом, спорудженої ще у 30-х роках, яка зараз є непроїзною.

Василь ПОКОТИЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *