icon clock09.06.2021
icon eye93
Новини Події

“Краще зайвий раз помилитися, аніж потім переживати наслідки своєї байдужості”

Нотатки із щовівторкової наради старост

На традиційній щовівторковій нараді із старостами Східницької громади, що відбулася 8 червня, було розглянуто ряд важливих питань, що стосуються життя громади.

Завершення навчального року та настання перших по-справжньому літніх днів спонукає керівництво громади розпочати підготовку шкіл та навчальних приміщень до нового навчального року. Проблем, як завжди, вистачає, проте нагальними є ремонт покрівлі шкіл у Східниці та Рибнику. Окрім ремонту даху в Рибницькому навчальному закладі необхідно перекласти печі, щоб діти в холодну пору року мали можливість навчатися в теплих приміщення. Зрозуміло, що у кожній школі до 1 Вересня необхідно виконати чимало інших робіт, проте на нараді активно обговорювалися можливі шляхи вирішення питання ремонту дахів та п’єців, оскільки ці роботи є найбільш затратними та потребують кваліфікованих виконавців.

Для виконання господарських робіт у підпорядкуванні старост відтепер буде знаходитися один працівник, якого КП «Господарник», виходячи із місця проживання, закріплює за конкретним старостою, щоб він міг оперативно реагувати на запити людей щодо підтримання порядку в громадських місцях та будівлях: покосити територію, підремонтувати чи пофарбувати автобусну зупинку, лавку чи паркан. На нараді наголошувалося, що поява у підпорядкуванні старост працівника жодним чином не знімає відповідальність із мешканців утримувати прилеглу до обійстя територію в порядку та приймати активну участь у громадських толоках, під час яких, як правило, наводиться порядок у кожному селі.

У ході наради було заслухано також питання щодо реалізації рішення сесії Східницької селищної ради щодо створення у кожному старостинському окрузі громади добровільних пожежних дружин, як  найбільш ефективнного протипожежного формування, яке здатне ліквідувати пожежу з допомогою первинних засобів пожежогасіння на початковому етапі її розвитку з мінімальними затратами. Якщо пожежу не ліквідувати на стадії нестійкої інтенсивності горіння то в подальшому ця інтенсивність зростає і наступає лавиноподібний процес, який супроводжується тяжкими наслідками та значними матеріальними збитками.

«Розрахунки, – наголосив присутній на нараді представник СДПЧ-5 майор цивільного захисту Сергій Юхновський, – вказують на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт в гірській місцевості тільки через 20-30 хвилин з моменту виникнення пожежі, що дозволяє пожежі досягнути піку свого розвитку, завдаючи непоправимих матеріальних збитків, тому створення пожежних дружин є важливою складовою безпеки громадян».

Учасники наради окреслили орієнтовний список  первинних засобів пожежогасіння, які будуть надаватися у розпорядження дружин, та визначилися із їх кількісний складом.

На жаль, попри тривале і емоційне обговорення, не вдалося вирішити питання підключення до електроенергії новозбудованого Будинку культури у Старому Кропивнику. Суть у тому, щоб енергетики могли під’єднати будівлю до мережі, необхідно переоформити право власності, а через зупинку роботи ДАБІ зробити це не вдається.

Звернення Служби безпеки України до громадян про необхідність дотримуватися безпеки та бути пильними у випадку виявлення осіб, що виявляють підвишену зацікавленість до об’єктів транспортної інфраструктури та будівель органів влади, а також підозрілих предметів, нагадала учасникам наради, що Україна знаходиться у стані війни і потрібно бути пильними, щоб не допустити здійснення на території громади терористичних актів. Згідно протокольного доручення наради старости повинні ознайомити мешканців сіл із змістом звернення та при необхідності провести роз’яснювальні бесіди, як поводитися у випадку  виникнення підозр чи загроз.

«Люди, – наголосив перший заступник Східницького селищного голови Петро Кость, – повинні розуміти, що їхня безпека залежить від них самих. Краще зайвий раз помилитися, аніж потім переживати наслідки своєї байдужості».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *