icon clock26.05.2021
icon eye102
Новини Події

Із наради голови Східницької громади із старостами

На щовівторковій нараді Східницького селищного голови Івана Піляка із старостами Східницької громади за участі першого заступника Степана Костя та керуючого справами Романа Майстрика, що відбулася 25 травня, було розглянуто ряд важливих питань, що стосуються життя громади.

Серед питань, які потребують негайного господарського втручання, – це боротьба із борщівником Сосновського, який активно поширюється околицями громади. Рослина не тільки захаращує поля та береги річок, але й є небезпечною для людини, оскільки залишає серйозні опіки шкіри. Борщівник є найнебезпечнішим у період цвітіння, а цвіте він практично все літо. Упродовж літа рослина активно розможується. Щоб зупинити поширення борщівника, громада повинна активно із ним боротися. Основним способом боротьби із цією рослиною є скощування під корінь, щоб внизу не залишалося листя, яке й викликає опіки. Його треба скосити до того часу, поки не дозріло насіння, а місце, де він росте, обробити гербіцидами. Вартість такої обробки – 300 -1200 грн на гектар.

Учасники наради прийняли протокольне рішення, відповідно якого на землях, що закріплені за громадою, та обабіч доріг скошувати борщівник буде селищна рада , а на розпайованих землях боротися із цією шкідливою рослиною повинні власники паїв. Щодо територій прилеглих до приватних обійсть, то відповідальність за скошування борщівника покладається на власників будинковолодінь. Контроль за виконанням робіт здійснюватиме Муніципальна варта.

Муніципальна варта буде також залучена до наведення порядку із виїзною торгівлею та дотриммання норм природокористування привирубці та складуванні лісу на території громади. Не секрет, що дуже часто лісівники, здійснюючи планову вирубку лісу, захаращують громадську територію, яку після себе не прибирають, наносячи своєю діяльністю шкоду. Щоб покласти край цьому, прийнято рішення проводити системну роботу із попередження порушень норм природокористування та стягнення із лісових господарств, що здійснюють діяльність на території громади відповідної плати за використання землі під верхні склади, яка використовуються для складування та погрузки деревини.

Окрім того, на нараді було прийнято рішення щодо виготовлення технічної документації на будівлі, що знаходаться у занедбаному стані на території громади, що стане перщим кроком для оформлення офіційного права власності на ці об’єкти за територіальними громадами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *