25 листопада селищний голова Іван Піляк приймав делегацію, представлену Дмитром Нікуліним (компанія «Balford Україна»), Тетяною Труш (компанія «Велес»), Віктором Стецьком (компанія «Довге рівер») та Лілією Гочаревич ( тимчасова повірена в Королівстві Норвегія (2022-2023), дипломатка.). Обговорення стосувалося проведення форуму “Карпатське море” у Східницькій ТГ, а учасники розглянули ключові організаційні та технічні питання.
Форум “Карпатське море” обіцяє стати важливою подією для регіону, об’єднуючи експертів та зацікавлених у сталому розвитку представників. Успішна реалізація технічних аспектів та стратегій гарантує його ефективність та позитивний вплив на розвиток нашого регіону. Форум “Карпатське море” фокусується на сталому розвитку та безпеці, з партнерством SIDA, за участю близько 400 осіб. Основні напрямки проекту: гуманітарна безпека та стабільність, збалансований розвиток та інтеграція, регіональний розвиток та двостороннє співробітництво, рекреаційний потенціал, соціальна опіка, міжнародна торгівля, обмін заради стабільності, енергетична безпека, чиста енергетика, зелена енергетика, пом’якшення впливу на клімат, культурне співробітництво.
В умовах воєнного стану подібні міжнародні форуми набувають важливого стратегічного значення, створюється дипломатична та інформаційна платформа, обговорюються гуманітарні питання та міжнародна підтримка. Такий локальний підхід дає змогу форуму стати не лише платформою для глобальних діалогів, але і ефективним інструментом для вирішення конкретних викликів, що виникають внаслідок воєнного конфлікту у Східницькій громаді.