Деякі особливості роботи шкіл в умовах пандемії COVID-19

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідні зміни набирають чинності з 20 вересня 2021 року – повідомляє Міністерство освіти України.

У разі введення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі введення “червоного” рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Більше про вакцинацію від COVID-19 в Україні можна дізнатися на порталі vaccination.covid19.gov.ua. Дізнайтесь, як записати колектив на щеплення або відвідати найближчий пункт чи центр масової вакцинації, за посиланням. Детальний перелік пунктів і центрів – на list.covid19.gov.ua. Національний контакт-центр МОЗ з питань протидії поширенню COVID-19 – за телефоном 0800 60 20 19.

У Східницькій громаді, як, зрештою, у більшості територіальних громад Західної України спостерігається тенденція зростання кількості хворих на COVID-19. Почали хворіти діти шкільного віку, тому ситуація зовсім непроста. Відтак адміністрація Східницької територіальної громади та директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Східницької селищної ради Юрій Скурчанський звертається до всіх працівників закладів освіти Східницької громади прийняти правильне рішення та імунізуватися проти COVID-19. Масова вакцинація педагогів від COVID-19 дозволить не переходити на віддалену форму навчання тазробить освітній процес ефективним.

На даний час на території Східницької ТГ працюють два пункти вакцинації: в амбулаторії смт. Підбуж по вул. Франка 32, і в амбулаторії с. Новий Кропивник по вул. Довбуша 14. Вакцинуватися можуть усі мешканці громади, які виявили для цього бажання.

З метою уникнення черг і невиправданого скупчення людей та витрати часу вакцинація проводиться за попереднім записом. Телефони для запису бажаючих : смт. Підбуж +38 (097) 813-92-66 с. Новий Кропивник +38 (063) 032-08-90 Пункти вакцинації працюють у робочі дні. Вакцинація здійснюється вакцинами: АстраЗенека, КоронаВак та Пфайзер.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *