icon clock14.10.2021
icon eye57
Новини Події

20-річний ювілей незвичайної школи у гірському селі

Днями в селі Старий Кропивник Східницької територіальної громади відбулися урочисті заходи з нагоди 20-ліття від дня відкриття новозбудованого приміщення школи. Про це повідомляє офіційний сайт Східницької селищної ради на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Особливість цього невеликого навчального закладу, за висловом Ігоря Гандзія, колишнього сільського голови Старого Кропивника, полягає у тому що він надалі залишається чи не єдиним навчальним закладом на Дрогобиччині, який був збудований силами громади у перші роки української незалежності.

– То були роки, – розповідає пан Ігор, – неймовірного патріотичного піднесення. Ініціатором будівництва школи був тодішній голова сільради Мирон Бачинський, якого підтримали усі мешканці. Люди вірили у майбутнє села і почали відроджувати його із будівництва школи. Добровільно здавали кошти, долучалися до будівництва власною працею.

Будували приміщення навчального закладу усією громадою, бо всі вірили у перспективу села і прагнули, щоб діти навчалися у комфортних умовах, яких на той час у діючій сільській школі не було. Коли ж про будівництво школи у Старому Кропивнику довідався тодішній очільник обласного управління освіти Михайло Брегін, він особисто приїжджав у село, щоб на власні очі пересвідчитися, що це правда. Кажуть, що тоді сільського голову оштрафували на 200 грн. за самовільне будівництво, але громада будівництво не припинила і на свято Пркрови Пресвятої Богородиці 2001 року нове приміщення школи урочисто освятили, а у 2015 році, уже за часів мого головування,  у Старому Кропивнику почав діяти дошкільної освіти заклад освіти  «Джерельце»

Урочистості з нагоди 20-річчя освячення нового приміщення школи у Старому Кропивнику розпочалися Молебнем, який відслужив парох місцевої громади о. Василь Нагина, а святкові заходи відбувалися у актовій залі школи, де учасникам заходу, окрім  святкового концерту, було продемонстровано фільм про історію навчального закладу.

У ході святкувань педагогічний та учнівський колективи старокропивницького навчального закладу із 20-річним ювілеєм привітали Східницький селищний голова Іван Піляк, депутат Львівської обласної ради Андрій Дуліб’яник, староста Микола Мандзяк, голова профспілки вчителів Східницької і Меденицької громад Ольга Грицик, а також колишній голова сільської ради Ігор Гандзій.

Як і годиться для свята, були і подарунки:  очільник Східницької територіальної громади Іван Піляк  подарував добірку цікавих книг для шкільної бібліотеки, а депутат Львівської обласної ради Андрій Дуліб’яник – Сертифікат на придбання мультимедійної дошки.

У ході святкування було багато теплих і приємних спогадів, щирих слів вдячності, висловлених директором школи Світланою Савкою на адесу всіх, хто допомагав і продовжує допомагати навчальному закладу у Старому Кропивнику Східницької територіальної громади.

Учасники урочистостей
Східницький селищний голова Іван Піляк
Випускник школи депутат Львівської обласної ради Андрій Дуліб’яник
Директор навчального закладу Світлана Савка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *