Магія Івана Купала у Східниці

В ніч з 6 на 7 липня слов’яни відзначають одне з найбільш древніх і містичних свят – Івана Купала. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилася ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій — води і вогню, чоловічого і жіночого початків.

З давніх-давен день Івана Купала був пов’язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір’ями. Так, у ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті. З ранку в день Івана Купала було прийнято купатися в річках і озерах, щоб очистити і душу, і тіло. Однак багато людей вважали, що робити цього не варто, оскільки в такий містичний день на дно може потягти Водяний.

Незважаючи на те, що більшість сучасних людей сприймають Івана Купала як ще один привід вибратися на природу і відпочити, не варто забувати про справжній сенс свята і про глибокий зв’язок наших предків з природою.

Тож для того щоб мешканці та гості курортної Східниці мали змогу з головою поринути у магію купальської ночі команда селищного голови Івана Піляка та самодіяльні колективи НД «Просвіта» підготувала багато цікавих заходів.

Розпочнуться святкування 6 липня о 20.00 на співочому полі амфітеатру. На гостей свята чекають майстер-класи з плетіння вінків, традиційні купальські забави із запалюванням ватри та дискотека.

Наступного дня, 7 липня, у мальовничому курортному селищі відбудуться Козацькі забави. Програма змагань доволі насичена різноманітними цікавими конкурсами: піднімання колоди, кидання довбні, перетягування канату, тощо…

Тож запрошуємо на свято до Східниці, відчуйте на собі магію Купальської ночі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *