КП «Господарник» просить східничан взяти посильну участь у впорядкуванні кладовища

Звернення, що містить порохання до східничан долучитися до наведення порядку на селищному цвинтарі розмістив на офіційному сайті Східницької селищної ради у соціальній мережі Facebook розмістив в.о. директора КП «Господарник» Ростислав Янів.

«Протягом останніх років, – зазначає керівник комунального підприємства Східницької селищної ради, – східничани звикли, що косінням трав, благоустроєм та прибирання кладовища за помірну символічну плату в Східниці займалося КП «Господарник». Поєднання зусиль громади та комунальників дозволяло утримувати селищне кладовище в чистоті та позбавляло мешканців селища потреби самостійно слідкувати за благоустроєм та обкошувати могили рідних на цвинтарі. Ми звикли, що трави і чагарники, які швидко заростають, слід косити щонайменше кожного сезону. Зрозуміло, що селищна рада бореться не стільки проти трави, адже кожної зими вона в’яне і перегниває сама, але траву потрібно косити, щоб дістатися чагарників і порослих молодих дерев, які щороку робляться тільки міцніші і товстіші, а відтак наносять похованням серйозної шкоди, якщо не зрізати їх щорічно під корінь. Минулі розчищення кладовищ включали чимало обрізок, щоб не допускати неконтрольованого розростання чагарників, та привести кладовища до ладу для наступного легшого догляду.

Цього року налагоджена, – наголошує очільник східницьких комунальників, – система співпраці церковної громади та «Господарника» не спрацювала. Вочевидь далося взнаки, що площа Східницької громади, де треба косити, суттєво збільшилася – не встигли покосити траву в одному місці, як уже треба починати усе спочатку. КП «Господарник» активно боровся з цією проблемою упродовж літа, а належної ініціативи з боку громади, щоб зібрати символічні кошти на розхідні матеріали для мотокіс та покосити траву на кладовищі, не було. Східницький цвинтар залишився непокошеним.

До першого листопада, коли ми будемо вшановувати пам’ять померлих, залишилося достатньо часу, щоб цю прогалину виправити.  Потрібна лише ініціатива та добра воля двох сторін – церковної громади та комунального підприємства Східницької селищної ради «Господарник». З боку церковної громади – зібрати необхідні кошти для косіння трави та благоустрою селищного цвинтаря, а «Господарника» – вишукати додаткові можливості, щоб за символічну плату до Дня всіх святих покосити трави та навести лад на кладовищі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *