Держекоінспекція Львівщини закликала не допустити чергової трофі-експедиції в Карпатах

відповідно до статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено. Закон про ПЗФ також забороняє знищення тварин та рослин на території об’єктів ПЗФ, що є неминучим при використанні джипів.  

«Навіть у межах зон регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та господарської зони національних парків «забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території парку». Джипінг і є таким видом діяльності. Під колесами позашляховиків та квадроциклів, що їдуть по бездоріжжю, гинуть тисячі дрібних тварин і рослин. Джипінг руйнує все навколо – і тут йдеться не тільки про невеликі ділянки з рослинами, але й місця проживання тварин», – наголошують екологи. 

Відповідно до вимог статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

 З метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства Інспекція скерувала листи до НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Бойківщина», Турківського ДЛГП «Галсільліс», Славського ДЛГП «Галсільліс», Сколівського ДЛГП «Галсільліс», ДП «Славське ЛГ», ДП «Боринське ЛГ», ДП «Сколівське ЛГ», ДП «Турківське ЛГ», Стрийської РДА та Самбірської РДА, Козівської, Славської, Сколівської та Боринської територіальних громад, Головного управління Національної поліції у Львівській області та Львівської обласної державної адміністрації щодо посилення контролю та недопущення проведення  перегонів, трофі-рейдів, ралі, поїздок в межах лісфонду та, особливо, в межах об’єктів природно-заповідного фонду Львівської області. 

Держекоінспекція просить природоохоронну спільноту та всіх небайдужих громадян повідомляти Державну екологічну інспекцію у Львівській області про випадки здійснення заїздів позашляховиків на вищезазначені території.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *