Східниця посилює міжнародне співробітництво в умовах війни.

Східницька селищна рада продовжує займати активну позицію у розвитку міжнародного співробітництва та пошуку потенційних інвесторів для реалізації необхідних громаді проєктів у воєнний час.

Міжнародне партнерство – важлива складова діяльності органів місцевого самоврядування, яке дозволяє реалізовувати спільні розвиткові проєкти та ділитися досвідом в різних сферах. Очільник Східницької громади Іван Піляк разом з депутатами Східницької селищної ради Василем Іроденко, Олегом Гірником та Миколою Ленюком з робочим візитом відвідали міста-партнери Польщі, Латвії, Литви та Румунії. Російська загарбницька війна ставить всю Україну перед надважкими завданнями, з якими вона має впоратися, і всі спільно повинні робити велику справу, і вся європейська світова спільнота це розуміє.

Очільник Східницької громади підкреслив, що побратимство між громадами необхідне для того, щоб забезпечувати мир та будувати спільне майбутнє у Європі:

“ Східниця має міста-побратими та міста-партнери, з якими тісно співпрацюємо. Але завжди є куди рости та розвиватись. І ми готові посилювати стосунки із західними громадами.”

Так, 22 листопада делегація зі Східниці обговорила з польською делегацією: президентом міста Руда Шльонска Michał Perończyk та секретарем міста Grażyna Janduła- Jonda ситуацію в Україні та умови щодо посилення співробітництва між громадами.

24 листопада відвідали м. Добеле, Латвійської Республіки. Східницька селищна рада у 2019 році підписала договір про співпрацю з м. Ауце, Латвія, а 24 листопада 2022 року відбулось переукладання договору та як у Латвії провели реформу адміністративно-територіального усторою і м. Ауце увійшло в склад Добельського краю. Муніципалітет Добельського краю, в особі голови Ivars Gorskis, один із перших, який почав відправляти гуманітарну допомогу внутрішньо-переміщеним особам, що знаходили свій прихисток у Східниці. За словами очільника громади Івана Піляка, продовження налагодження таких міжмуніципальних зв’язків слугуватиме багатогранним розвитком для обох громад і відкриє нові можливості до залучення додаткових європейських ресурсів, які в перспективі стануть підґрунтям для реалізації спільних проектів. Підписаний договір також сприятиме і розвиватиме взаємовигідне співробітництво в галузі культури, освіти, спорту, мистецтва, охорони здоров’я, соціальної підтримки, туризму, обміну молоддю, охорони навколишнього середовища, спадщини, економічного обміну та інших галузей з метою зміцнювати взаєморозуміння та дружбу між народами. Під час робочої поїздки делегація зі Східниці ознайомилась з роботою вторинного рівня лікарні м. Добеле та туристичним центром громади. У знак беззаперечної підтримки латвійська сторона передала генератор для Східницької громади. Цей цінний подарунок став дуже важливим від латвійських партнерів, оскільки росія — держава терорист руйнує енергетичну інфраструктуру України.

Повертаючись додому, делегація зустрілась з добрим другом Східниці, мером Vitalijus Mitrofanovas, м. Акмене, Литва. “Укотре від початку повномасштабної рашистської агресії проти України висловлюю безмежну вдячність, що не покидаєте нас і безустанно нам допомагаєте. Ми щиро вдячні за допомогу Східницькій громаді у тяжкий час, за відправлені гуманітарні вантажі, що містили потужні набори найрізноманітніших засобів для внутрішньо переміщених осіб та позашляховик для ЗСУ” — сказав селищний голова Іван Піляк, висловлюючи вдячність литовським друзям та партнерам. Під час зустрічі обговорили низку питань пов’язаних із новою програмою Європейського Союзу та пошуку шляхів для реалізації спільних проектів направлених на співробітництво у різних сферах діяльності.

На завершення робочої поїздки вдалось провести перемовини з бургомістром польського міста Устрики-Долішні, Bartosz Romowicz, щодо майбутньої співпраці та написання спільних проектів.

3 грудня 2022 року на запрошення мера комуни Бистра повіту Марамуреш (Румунія) Василя Дудчука, очільник Східницької громади Іван Піляк та депутати Східницької селищної ради мали змогу на сесії Бистра місцевої ради розповісти про ситуацію, в якій опинилася Україна через несправедливу та безжальну війну, спровоковану Росією — терористом. Очільник громади подякував румунському народу за солідарність та підтримку надану українському народу, водночас наголосив на важливості наявності генераторів в громаді для шкіл та лікарень.

Важливо, що меседжі про українські громади лунають у Європейських країнах і це не просто популізм, адже іноземні партнери готові до дій. Вони продемонстрували свою підтримку не тільки словом, але і діями, допомагаючи нашим українцям знайти прихисток, забезпечуючи військових та цивільних речами, які рятують їм життя, лобіюють інтереси України на Світовій політичній арені.

«Партнерства між громадами є виразом європейської ідеї солідарного, мирного і демократичного співіснування»,- впевнений очільник Східницької громади Іван Піляк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *